• Decrease font size
 • Reset font size to default
 • Increase font size
Tandemový seskok AFF výcvik
AFF výcvik

AFF výcvik (Accelerated Freefall Training)...

Jedná se o zrychlený výcvik volného pádu při seskoku padákem. Cílem tohoto výcviku je získat základní dovednosti, jako je technika volného pádu a řízení padáku, které jsou nepostradatelné pro každého, kdo chce proniknout do světa sportovního parašutismu. Výcvik tvoří osm základních úloh a jeden tandemový seskok na úvod. Na bezpečnost každého seskoku dohlížejí přímo ve vzduchu 2 kvalifikovaní instruktoři.

AFF seskok padákem se dvěma instruktory...

AFFPřed tím, než budete moci absolvovat svůj první seskok padákem ve výcviku AFF, musíte projít 10 hodinovou pozemní přípravou. Každému účastníkovi se věnují dva zkušení instruktoři. Jestliže je příznivé počasí, můžete svůj první seskok padákem uskutečnit ihned po této přípravné fázi. První volný pád trvá přibližně 50 vteřin a dohlížejí na něj dva instruktoři. Navigace na přistání probíhá ze země pomocí vysílačky. Při druhém a třetím seskoku padákem získáte další základní dovednosti pro práci s tělem během volného pádu a naučíte se udržovat přehled o výšce nad zemí při volném pádu.

Seskoky padákem s jedním instruktorem...

V rámci této fáze výcviku seskoku padákem si osvojíte horizontální zatáčky, klouzání dopředu, dozadu, do stran, stoupání a klesání. Dále se naučíte, jak správně vyskočit z letadla a samozřejmě také pokročilejší manévry, jako jsou salta nebo vyrovnání nestabilní pozice těla (v tomto případě úmyslně navozené). Ve chvíli, kdy jste připraveni, předvedete tyto dovednosti instruktorovi samostatně přímo během volného pádu. Na zemi s vámi potom instruktor váš výkon rozebere podle natočeného záznamu vašeho seskoku padákem.

Sólový AFF seskok padákem...

Závěrečný seskok padákem probíhá z výšky 1800 metrů a vy budete poprvé vyskakovat z letadla sami. Během tohoto seskoku padákem musíte ukázat, že zvládnete v krátkém čase zaujmout stabilní prsní polohu.

Opakování při nesplnění jednotlivých úloh...

AFF výcvikV případě, že nesplníte nějaké úlohy, budete příslušné seskoky padákem opakovat. Tyto opakovací pokusy jsou zahrnuty v ceně výcviku.

Vybavení pro seskok padákem...

V rámci AFF výcviku využíváme studentské padáky typu křídlo Falcon od firmy Precision Aerodynamics. Tento typ padáku je i ve světě velice oblíbený především s ohledem na vysokou míru bezpečnosti a spolehlivosti, spojenou s nenáročnou obsluhou. Samozřejmou součástí našich padákových kompletů jsou tzv. zabezpečovací přístroje Cypres, které zajišťují automatické otevření záložního padáku v případě, že dojde k selhání padáku hlavního. Zabezpečovací přístroj po celou dobu letu vyhodnocuje výšku a vertikální rychlost parašutisty a pokud zjistí, že ve výšce, ve které již máte bezpečně letět na otevřeném padáku, stále padáte velkou rychlostí, automaticky aktivuje záložní padák. Součástí výbavy všech našich padáků je samozřejmě také radiostanice a výškoměr. Pro seskok padákem vám poskytneme kombinézu, přilbu a kompletní padákové vybavení.

AFF výcvik - musíte splňovat...

 • minimální věk 15 let
 • maximální váha 95 kilogramů
 • notářsky ověřený souhlas rodičů nebo zakonných zástupců (u zájemců ve věku od 15 do 18 let)
 • potvrzení zdravotní způsobilosti pro AFF výcvik zajišťuje:
  (MUDr. Květa Švehlová-letecká lékařka: Kateřinská 34, Praha 2, telefon: 224 942 573)

Absolvováním AFF výcviku získáte...

 • mezinárodní parašutistickou licenci FAI
 • možnost klubového členství

AFF výcvik - ceník

 • 36.000 Kč (pozemní příprava + tandemový seskok , včetně všech úloh - seskoků) opakovací seskoky jsou v ceně.
 • částku je možné hradit po jednotlivých seskocích

Všechny částky jsou uváděny včetně DPH.


Internet: www.tandemove-seskoky-praha.cz
Internet: www.paraskolaimpact.cz Internet: www.tandemove-seskoky-kolin.cz

Objednat kurz

Aktualizováno Úterý, 01 Prosinec 2015 20:26
 
SEO optimalizace a SEM marketing pro vyhledávače.
Tandemový seskok AFF výcvik

Rychlý kontakt

TANDEMOVÉ SESKOKY PRAHA

Dolní 12
140 00 Praha 4 - Nusle

+420 261 225 431
+420 602 958 094

 

 2 uživatelů OnLine 

Aktuality


AKČNÍ sleva letenek
metrů
pro sportovce se svým
padákem !.
Cena letenky ze 3000 metrů 600 Kč. Přednostní loudování sportovců do letadel.

Akce - tandemový seskok s
promo DVD od 3.200 Kč.
Platí v Akci při
objednávce přes internet !!

Skočili s námi
Jan Rosák
Karel Daďa
Jiří Menzel
paraple1